Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

Ervin Lieberti juubeliturniir - 80!

последно ажурирање30.12.2019 05:47:28, Creator: eesti maleliit,Last Upload: tallinn chess club;

Стартна ранг листа

Бр.ИмеФидеИДФЕД.РтгСк.Клуб/Град
1IMLiiva Riho4500300EST2464ASk Reval-Sport
2MKKukk Sander4502094EST2394ASk Reval-Sport
3FMValner Uku4502205EST2365ASk Reval-Sport
4MKNestor Kaarel4502345EST2322ASk Reval-Sport
5FMHartikainen Markku501417EST2285ASk Reval-Sport
6MKTänav Tiit4501152EST2242BSk Reval-Sport
7MKKasela Sten4502663EST2240BSk Reval-Sport
8WFMOlde Margareth4503082EST2191BTallinna Mk
9Sander Kristian4501721EST2055BTartu Ülikooli Mk
10Alasoo Kaarel4502000EST2025CSk Reval-Sport
11WFMNarva Triin4502680EST2023CSk Reval-Sport
12Veiper Andres4507509EST2016CSk Reval-Sport
13Soobik Marek4507495EST1990CSk Reval-Sport
14Nahkur Madis4501187EST1949CSk Reval-Sport
15Rebane Taniel4507487EST1831DSk Reval-Sport
16Liebert Erwin4503090EST1812DSk Reval-Sport
17Osula Hendrik4501543EST1738DSk Reval-Sport
18Tomson Mikk4506600EST1639DSk Reval-Sport
19Laanemets Emil4505670EST1616DSk Reval-Sport
20Gross Uku4509218EST1554DSk Reval-Sport
21Maapalu Ralf4510321EST1530DSk Reval-Sport
22Liebert Robin4509242EST1495DSk Reval-Sport