Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

Quaid-e-Azam Day Rapid Chess Tournament 2019

последно ажурирање25.12.2019 14:21:08, Creator/Last Upload: pakistan chess federation

Стартна листа на играчи

Бр.ИмеФидеИДФЕД.Ртг
1Ferman Aziz7800983PAK1739
3Faisal Khan7801203PAK1732
10Shehzad Kasher1521934NOR1578
7Tahir Abdul Qaiyum Khan7802110PAK1530
8Mobeen Ud Din7801068PAK1523
4Muhammad Afzal7803265PAK1497
2Shabab Nazar7805853PAK1306
9Muhammad Atif Sheraz Khan7807317PAK0
5Tasneem Ahmad7801149PAK0
6Umair Tahir Khan Sial7807260PAK0