Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

Jólamót byrjendahópsins Breiðabliks 2019

последно ажурирање05.12.2019 21:57:36, Creator/Last Upload: icelandic chess federation

Стартна ранг листа

Бр.ИмеФидеИДФЕД.Ртг
1AndreaISL0
2ÁsgeirISL0
3Birkir LeóISL0
4ErikaISL0
5FilipISL0
6FrostiISL0
7HalldóraISL0
8KristjánISL0
9Kristófer OrriISL0
10SóleyISL0
Сервер на Chess-Tournament-Results © 2006-2020 Heinz Herzog, CMS-Version 24.05.2020 09:15
PixFuture exclusive partner, masthead,