10th Esfahan League

Organizator(i)Esfahan chess association
TaraIran ( IRI )
Director turneuIA. Golshani, Hossein
Arbitru sefIA. Ramezanpoor, Negin 12589500
Deputy ArbiterNA. Jafari, Asiyeh 12588237
ArbitruNA. Ghasemi Arezou 42500109
Bedenkzeit2*90 min + 30 sec per move
LocatieEsfahan chess house
Calcul ratingElo
Data2019/11/28 La 2020/01/03
Rating-Ø1439
Program de imperechereSwiss-Manager from Heinz HerzogFisierul Swiss-Manager

Ultima actualizare03.01.2020 18:00:30, Creator/Last Upload: mr. kamal, ramin

Selectia parametrilor Fara detalii ale turneului, Link la calendarul de turnee
ListeLista de start a echipelor
Alcatuirea echipelor cu rezultatele rundelor, Alcatuirea echipelor fara rezultate, Diagrama finala dupa 9 runde
Lista de start a jucatorilor, Lista alfabetica a jucatorilor
Imperecherile echipelorRd.1, Rd.2, Rd.3, Rd.4, Rd.5, Rd.6, Rd.7, Rd.8, Rd.9
Perechile pe meseRd.1, Rd.2, Rd.3, Rd.4, Rd.5, Rd.6, Rd.7, Rd.8, Rd.9
Clasamentul dupaRd.1, Rd.2, Rd.3, Rd.4, Rd.5, Rd.6, Rd.7, Rd.8, Rd.9
Cei mai buni jucatoriBoard list
Statistici per tara, partide, titluri, Programul de joc
Excel si printPrinteaza lista, Exporta in format Excel (.xls), Exporta in format Excel (.xlsx), Exporta in format PDF

Clasament final dupa 9 runde

LocNr.startEchipaNr. partide  +   =   -  TB1  TB2  TB3 
14Ava sanate mehre chehelsotoon97201631,50
21Parsian A96121327,50
37Zehne bartar95221230,50
48Heyat shatranje koohpaye95221229,50
53Parsian C94411227,50
62Parsian B95131127,02
75Palayeshgahe esfahan A95131127,00
810Anjomane shatranjbazan A95131124,50
912Academy shatranje omid fooladshahr95041025,50
1011Heyat shatranje khomeyni shahr C95041024,50
116Heyat shatranje baharestan95041021,00
129Heyat shatranje shahin shahr9414926,50
1313Novin tek9414923,50
1418Padide9405821,50
1516Setaregane shatranj9324818,50
1621Mehrtak foolad9315717,50
1714Anjomane shatranjbazan B9315717,00
1815Heyat shatranje khomeyni shahr A9315714,50
1917Palayeshgahe esfahan B9225617,00
2020Heyat shatranje khomeyni shahr B9216515,50
2119Zehne pooya9207416,50
2222Fisher900909,00

Adnotare:
Tie Break1: Matchpoints (2 for wins, 1 for Draws, 0 for Losses)
Tie Break2: points (game-points)
Tie Break3: The results of the teams in then same point group according to Matchpoints