Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

Jólaskákmót grunnskóla Reykjavíkur 2019: 4.-7.bekkur

последно ажурирање24.11.2019 15:36:12, Creator/Last Upload: icelandic chess federation

Конечен пласман после 6 Кола

Рк.СНоЕкипаПартии  +   =   -  ТБ1  ТБ2  ТБ3 
116Landakotsskóli A-sveit650118,0100
26Rimaskóli A-sveit650116,5100
33Háteigsskóli A-sveit641116,590
42Breiðagerðisskóli A-sveit632116,080
513Árbæjarskóli A-sveit640214,080
612Langholtsskóli A-sveit640213,580
77Rimaskóli B-sveit630313,560
84Háteigsskóli Stúlknasveit631213,070
95Rimaskóli Stúlknasveit630313,060
109Breiðholtsskóli A-sveit631212,570
1110Ísaksskóli A-sveit621312,050
1215Ingunnarskóli A-sveit620412,040
1317Landakotsskóli B-sveit61239,040
148Rimaskóli C-sveit61149,030
1511Ísaksskóli B-sveit63038,560
161Laugalækjarskóli A-sveit62048,540
1714Árbæjarskóli B-sveit61146,530
1818Langholtsskóli B-sveit60064,000

Белешка:
Tie Break1: points (game-points)
Tie Break2: Matchpoints (2 for wins, 1 for Draws, 0 for Losses)
Tie Break3: The results of the teams in then same point group according to Matchpoints

Сервер на Chess-Tournament-Results © 2006-2020 Heinz Herzog, CMS-Version 24.05.2020 09:15
PixFuture exclusive partner, masthead,