Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

2. Lungauer Schachtag

последно ажурирање23.11.2019 15:07:55, Creator/Last Upload: schachlandesverband salzburg

Стартна листа на играчи

Бр.ИмеФидеИДФЕД.РтгКлуб/Град
1Berti Rudolf1614134AUT1720Hallein
2Thurner Hermann1643487AUT1703Askoe Radstadt
3Gfrerer FranzAUT0
4Gfrerer RosmarieAUT0
5Ritzer StefanAUT0
Сервер на Chess-Tournament-Results © 2006-2021 Heinz Herzog, CMS-Version 25.08.2020 09:21
PixFuture exclusive partner, masthead