Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

Jólaskákmót Vinaskákfélagsins 2019.

последно ажурирање09.12.2019 15:44:45, Creator/Last Upload: icelandic chess federation

Стартна ранг листа

Бр.ИмеФидеИДФЕД.Ртг
1FMLagerman Robert2300362ISL2207
2Thorsson Olafur2300869ISL2199
3Fivelstad Jon Olav1510339NOR1731
4Ponzi Tomas2317990ISL1570
5Grimsson Thordur2318164ISL1552
6Magnusson Thorsteinn2310287ISL1521
7Sigurvaldason Hjalmar2306018ISL1516
8Jonasson Hordur2311224ISL1306
9Kristbergsson Bjorgvin2305232ISL1171
10Johannesson Petur2305631ISL1140
11Asgeirsdottir Embla2308150ISL0
12Wiszowaty StanislawISL0
Сервер на Chess-Tournament-Results © 2006-2020 Heinz Herzog, CMS-Version 24.05.2020 09:15
PixFuture exclusive partner, masthead,