Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

Meistaramót Kópavogs - liðakeppni skólanna 2019 8.-10.bekkur

последно ажурирање14.11.2019 11:30:53, Creator/Last Upload: icelandic chess federation

Пласман со партии

Рк.Екипа123456 ТБ1  ТБ2  ТБ3 
1Álfhólsskóli a-sveit * 334417,5100
2Hörðuvallaskóli a-sveit½ * 32211,060
3Salaskóli a-sveit11 * 24311,050
4Vatnsendaskóli a-sveit122 * 2310,050
5Salaskóli b-sveit0202 * 26,030
6Hörðuvallaskóli b-sveit0½112 * 4,510

Белешка:
Tie Break1: points (game-points)
Tie Break2: Matchpoints (2 for wins, 1 for Draws, 0 for Losses)
Tie Break3: The results of the teams in then same point group according to Matchpoints

Сервер на Chess-Tournament-Results © 2006-2020 Heinz Herzog, CMS-Version 24.05.2020 09:15
PixFuture exclusive partner, masthead,