Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

Meistaramót Kópavogs - liðakeppni skólanna 2019 1.bekkur

последно ажурирање13.11.2019 15:42:26, Creator/Last Upload: icelandic chess federation

Пласман со партии

Рк.Екипа12345 ТБ1  ТБ2  ТБ3 
1Smáraskóli a-sveit * 34412,560
2Lindaskóli a-sveit * 33311,580
3Álfhólsskóli a-sveit11 * 338,040
4Salaskóli a-sveit011 * 35,020
5Álfhólsskóli b-sveit0111 * 3,000

Белешка:
Tie Break1: points (game-points)
Tie Break2: Matchpoints (2 for wins, 1 for Draws, 0 for Losses)
Tie Break3: The results of the teams in then same point group according to Matchpoints

Сервер на Chess-Tournament-Results © 2006-2020 Heinz Herzog, CMS-Version 24.05.2020 09:15
PixFuture exclusive partner, masthead,