Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

Пети открит турнир MALL Велико Търново

последно ажурирање23.11.2019 15:08:09, Creator/Last Upload: 2906163 yordanov,nikolay ia c

Стартна ранг листа

Бр.ИмеФидеИДФЕД.РтгполТипКлуб/Град
1Petroff Vlad1295179ROU1193U08Оксиджен,Букурещ
2Gavazov Veselin2932555BUL1176U10Алехин
3Georgiev Aleksandar2932938BUL1175U12Спартак Плевен ХХI
4Bizheva Stefani2936062BUL1160wU10Етър
5Stefanov Ivelin2937328BUL1075U12Асеневци
6Dimitrov Radosvet2935473BUL1052U12
7Iliev Kristiyan2931842BUL1050U12Плевен 21
8Dimitrov Nikolay2938189BUL1048U10Етър
9Ivanov Denislav2936224BUL1009U12Орловец 1997
10Ademov AlekBUL0U08Етър
11Ademov PresiyanBUL0U08Етър
12Ademov YulianBUL0U08ЦСКА
13Aleksandrov Aleksandar D.2939347BUL0U10Етър
14Behrakis Konstantinos2941791BUL0U06Кресим
15Blazheva Yana2932849BUL0wU12Орловец 1997
16Boev Danail2937565BUL0U10Асеневци
17Bonchev Stefan2932865BUL0U12Пристис
18Boychev DimitarBUL0U10Етър
19Boycheva SofiyaBUL0wU08Етър
20Chechev SamuilBUL0U08Пристис
21Damyanov Martin2941813BUL0U12Трявна 2001
22Damyanova Valentina2932881BUL0wU12Орловец 1997
23Dimitrov Georgi Y2943395BUL0U08ЦСКА
24Dimov KaloyanBUL0U10Eтър
25Dobrev AntoniBUL0U06Етър
26Dobrev Dobromir2941830BUL0U12Трявна 2001
27Dzhurkov NikolayBUL0U10Етър
28Gadzhev Ivelin2942992BUL0U12Трявна 2001
29Galabova Irena2937905BUL0U12Орловец 1997
30Gavazov Al Aleksandar2941708BUL0U06Алехин
31Gencheva Dariya2940647BUL0wU10Етър
32Georgiev DanielBUL0U08ЦСКА
33Hamzova Melinda2941856BUL0wU12Трявна 2001
34Hristov Angel2938200BUL0U08Пристис
35Ipolitov MiroslavBUL0U06Етър
36Ivanov Boyan Iskrenov1297988BUL0U08Пристис
37Ivanov NikolaBUL0U10ЦСКА
38Ivanov Tsvetan2938847BUL0U08Плевен 21
39Ivanov Yoan2941872BUL0U10Кресим
40Kanchev Emil2941880BUL0U12Кресим
41Kanev Kristiyan2937603BUL0U10Орловец 1997
42Kolev KaloyanBUL0U08Орловец 1997
43Kosev AndreyBUL0U08ЦСКА
44Kula MariyaBUL0wU10ЦСКА
45Marinov Veselin2940779BUL0U10Асеневци
46Mateeva Omaya2936232BUL0wU12Орловец 1997
47Milanova ViktoriyaBUL0wU08Етър
48Minchev Simon2938235BUL0U12Дряново
49Nedyalkov YoanBUL0U06Eтър
50Panayotov Mihail2941910BUL0U08Етър
51Pencheva Dilyana2940620BUL0wU10Етър
52Petkov Petko2933071BUL0U10Етър
53Petkov TeodorBUL0U08ЦСКА
54Petrov PreslavBUL0U10ЦСКА
55Petrova DianaBUL0wU08ЦСКА
56Radoslavov MaykalBUL0U08ЦСКА
57Rusev Teodor2941201BUL0U08Спартак Плевен XXI
58Semerdzhiev KaloyanBUL0U10Етър
59Shandrova IvaBUL0wU08Етър
60Simeonov Petar2941937BUL0U08Етър
61Stanchev StefanBUL0U08ЦСКА
62Stoyadinov Viktor2939258BUL0U06Етър
63Stoyadinova AnastasiyaBUL0wU06Етър
64Stoyanov Nikola2937336BUL0U12Етър
65Stoyanova ViktoriyaBUL0wU08Етър
66Stoynov RosenBUL0U08ЦСКА
67Todorov RadostinBUL0U10ЦСКА
68Todorova ElenaBUL0wU08Етър
69Totev StefanBUL0U08Орловец 1997
70Tsankov PlamenBUL0U08Етър
71Tsanov Milen2937689BUL0U10Етър
72Tsoneva KarinaBUL0wU08Етър
73Tsvetanov ValeriBUL0U08Етър
74Tsvetkov YordanBUL0U10Етър
75Tutekov Teodor2941082BUL0U08Асеневци
76Uzunov Aleksandar2937697BUL0U12Асеневци
77Velichkov Velislav2939223BUL0U08Етър
78Velkova KalinaBUL0wU08 Етър
79Vladev BozhidarBUL0U10Етър
Сервер на Chess-Tournament-Results © 2006-2020 Heinz Herzog, CMS-Version 25.08.2020 09:21
PixFuture exclusive partner, masthead