Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

Lahore Schools Chess Team Championship 2019 (U-16 Boys) (RR)

последно ажурирање10.11.2019 15:27:41, Creator/Last Upload: pakistan chess federation

Пласман со партии

Рк.Екипа123456 ТБ1  ТБ2  ТБ3 
1LGS JT * 2333314,0100
2CRESCENT SCHOOL1 * 23311,580
3KIPS SCHOOL JT (BOYS)01 * 328,560
4UMEED SCHOOL00½ * 4,530
5HAMDAR SCHOOL000 * 23,530
6KIPS SCHOOL 8-RACHNA0½1½1 * 3,000

Белешка:
Tie Break1: points (game-points)
Tie Break2: Matchpoints (2 for wins, 1 for Draws, 0 for Losses)
Tie Break3: The results of the teams in then same point group according to Matchpoints