Nota: Pentru a reduce incarcarea serverului prin scanarea zilnica a tuturor linkurilor de catre motoare de cautare ca Google, Yahoo etc., toate linkurile turneelor mai vechi de 2 saptamani (data de final) pot fi vizualizate prin click pe butonul:

5Th League Ghaem Maghami Shiraz Chess Club

Ultima actualizare01.01.2020 18:06:56, Creator/Last Upload: mr. siavash javaheri

Clasament final dupa 13 runde

LocNr.startEchipaNr. partide  +   =   -  TB1  TB2  TB3 
117Ghaem Maghami Club13751190252,3
216Anand13661181241,8
36Anderson13823181232,0
415Kramink13652172237,3
513Spasski13733170231,8
618Karvana13553150207,0
75Alekhine13553150186,3
83Capablanka13553150174,8
97Petrosian13625140170,8
1020Philidor13535134169,3
114Botvinnik13616132152,8
1210Carlsen13535130144,5
138Murphy13364120154,3
1412Euwe13526120140,0
1519Nadimifar Club13445120138,8
1622Karpov13526120138,0
172Lasker13355111134,0
181Steinitz13436111115,8
1914Tall13265100116,0
2011Kasparov133379096,3
219Smyslov133288083,3
2221Fischer1302112023,0

Adnotare:
Tie Break1: Matchpoints (2 for wins, 1 for Draws, 0 for Losses)
Tie Break2: The results of the teams in then same point group according to Matchpoints
Tie Break3: Sonneborn-Berger-Tie-Break (with real points)