Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

National University Standard Chess Championship - Sofia 02-03.11.2019

последно ажурирање03.11.2019 20:41:34, Creator/Last Upload: 2901471 atanasov,radislav ia d

Стартна ранг листа

Бр.ИмеИДФЕД.РтгИРтгНполКлуб/Град
1Sofranov Velizar1721BUL21892227UNSS
2Ivanov Boris2322BUL19762115SU "Kl.Ohridski"
3Stoyanov Ivaylo3797BUL20222101UNSS
4Kolev Nikola4152BUL18981994NSA
5Todorov Petar1539BUL19331982UNSS
6Krastev Kalin826BUL18441958SU
7Mircheva Nona4106BUL17821951wSU"Kl.Ohridski"
8Karaivanov Kaloyan3975BUL18821891SU "Kl.Ohridski"
9Gochev Gincho5417BUL18091865SU"Kl.Ohridski"
10Mihalev Daniil0BUL17211864SU "Kl. Ohridski"
11Vachev Kostadin0BUL16371799UNSS
12Markova Ralitca4176BUL16941734wNSA
13Dimova Mariya0BUL14341464wTU - Sofia
14Dimitrov Borislav0BUL00SU"Kl.Ohridski"
15Magev Konstantin0BUL00
16Stefanova Mirjana0BUL00wUNSS
17Tsvetkov Daniel0BUL00UNSS
Сервер на Chess-Tournament-Results © 2006-2020 Heinz Herzog, CMS-Version 25.08.2020 09:21
PixFuture exclusive partner, masthead