Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

2019 臺北市西洋棋等級積分秋季賽-發展組

последно ажурирање24.10.2019 09:19:58, Creator/Last Upload: taipei city chess association

Стартна ранг листа

Бр.ИмеФидеИДФЕД.Ртг
1高龍征TPE1244
2Kotaro KinoshitaTPE1241
3江嘉宸TPE1127
4Koen YehTPE1100
5施天澤TPE1100
6林允翔TPE1100
7林辰恩TPE1100
8蔡松澔 (桃園)TPE1100
9蘇震恂TPE1100
10遠藤秀馬 (新竹)TPE1100
11高翊軒 (新竹)TPE1100
12黃凱恩TPE1100
13黃子益TPE1100
14黃昱叡 (桃園)TPE1100
15蘇品元TPE1086
16林湋埕TPE1085
17趙子淇TPE1067
18謝勇杰 Jae ChiaTPE1056
19李浚維TPE1052
20黃齊米TPE1036
21Kousei TangTPE1026
22Ian LinTPE991
23白翔威TPE978
24游佳璇TPE969
25張志睿TPE961
26梁以諾TPE943
27范博臣TPE928
28黃偲媛TPE595
Сервер на Chess-Tournament-Results © 2006-2021 Heinz Herzog, CMS-Version 25.08.2020 09:21
PixFuture exclusive partner, masthead