Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

2019 Asian Dragons International Tournament-Open

последно ажурирање08.08.2019 11:50:31, Creator/Last Upload: chinese taipei chess association

Стартна ранг листа

Бр. ИмеФЕД.Ртг
1
Ahmad Nazari Emir RusyaidiMAS2013
2
Min Po-YenTPE2010
3
Gibson KyleAUS1903
4
Fukuda ToyoakiJPN1800
5
Wong JosephAUS1797
6
Lv QinhaoCHN1790
7
Lin Chung-Yu LeeTPE1739
8
Tang Tsz SangHKG1683
9
Tomii YoshikatsuJPN1670
10
CMChang Shih-HsiungTPE1632
11
Liu Po-KanTPE1602
12
WCMCho Hung-LingTPE1595
13
Lee Peng KeongSGP1572
14
Yu Chen YuTPE1567
15
Lau Joe Yiu-ChoHKG1525
16
Lee Tung-JungTPE1524
17
Asanaka LouisTPE1496
18
Yao Jia-YouTPE1486
19
Wu Bing-ShenTPE1447
20
Hano ShinobuJPN0
21
Iung Man HouMAC0
22
Takata YoshioJPN0
Сервер на Chess-Tournament-Results © 2006-2021 Heinz Herzog, CMS-Version 25.08.2020 09:21
PixFuture exclusive partner, masthead