Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

2019 Asian Dragons International Tournament-U16

последно ажурирање08.08.2019 12:00:53, Creator/Last Upload: chinese taipei chess association

Стартна ранг листа

Бр. ИмеФЕД.Ртг
1
Lu Jia-EnTPE1524
2
Lin Shan-YinTPE1392
3
Ip Weng TouMAC1391
4
Yu Jian SiaTPE1338
5
Chu Su YanTPE1324
6
Yang Tzu-KueiTPE1291
7
Chen Shih-TiTPE1199
8
Yang AdelynneUSA1133
9
Fan Wei-JyunTPE0
10
Huang Hsuan-ChenTPE0
11
Hulwan Afif UmairMAS0
12
Leong Seng UMAC0
13
Loh Zheng Yi AlfredSGP0
14
Un Wan HinMAC0
15
Wong Syuan ChenTPE0
16
Yang AndersenUSA0
Сервер на Chess-Tournament-Results © 2006-2021 Heinz Herzog, CMS-Version 25.08.2020 09:21
PixFuture exclusive partner, masthead