Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

20th ASEAN+ Age Groups Chess Championships 2019 - Open 20 Rapid chess

последно ажурирање17.06.2019 14:50:18, Creator/Last Upload: ia fide

Стартна ранг листа

Бр. ИмеФидеИДФЕД.РтгРтгИполТип
1
IMTran Minh Thang12401080VIE23512351U20
2
IMNguyen Anh Khoi12404675VIE21642164U20
3
FMLe Minh Hoang12404683VIE20832083U20
4
CMJacutina John Merill5217920PHI20232023U20
5
Zwe Thura Aung13003844MYA20022002U20
6
Htet Zaw Phone13011553MYA19801980U20
7
IMMiciano John Marvin5211948PHI19671967U20
8
Thaw Zin Htet13004034MYA19351935U20
9
Ocsan Melito Jr5230250PHI19261926U20
10
Aung Min Khant13003267MYA18591859U20
11
Phone La Pyae13014358MYA18531853U20
12
CMLe Nguyen Khoi Nguyen12402699VIE17211721U20
13
Tun Naung13004131MYA17001700U20
14
Hlyan Bhone Htet13007475MYA16991699U20
15
Min Htet Oo13007548MYA16371637U20
16
Hoang Tan Duc12402664VIE16061606U20
17
Lwin Paing Soe13013793MYA15941594U20
18
AFMHendra Alfaldo Riski5751624MAS14211421U20
19
Aung Kaday Paing13015540MYA00U20
20
Chit Ko Naing13015451MYA00U20
21
Kaung Myat Thu A13015532MYA00U20
22
Nyi Win Tun13015796MYA00U20
23
Paing Phyo Zin13015486MYA00U20
24
San Htun Aung13015621MYA00U20
Сервер на Chess-Tournament-Results © 2006-2020 Heinz Herzog, CMS-Version 25.08.2020 09:21
PixFuture exclusive partner, masthead