Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

2019 等級積分夏季賽-發展組 2019 Taipei City Summer Chess Tournament

последно ажурирање11.06.2019 07:37:40, Creator/Last Upload: taipei city chess association

Стартна ранг листа

Бр.ИмеФидеИДФЕД.Ртг
1洪睿志TPE1225
2何育宏TPE1169
3Brian WuTPE1166
4魏仲雲TPE1164
5蘇品元TPE1115
6林靖TPE1113
7Angie Chao TPE1106
8林湋珵TPE1101
9高龍征TPE1101
10Gregory Chen TPE1100
11黃莛凱TPE1077
12Jae Chia TPE1049
13Leo Lin TPE1017
14李浚維TPE1013
Сервер на Chess-Tournament-Results © 2006-2021 Heinz Herzog, CMS-Version 25.08.2020 09:21
PixFuture exclusive partner, masthead