Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

2019 Spring Grading Tournament - Elite Section 等級積分春季賽-高階組

последно ажурирање11.03.2019 10:30:50, Creator/Last Upload: taipei city chess association

Стартна ранг листа

Бр.ИмеФидеИДФЕД.Ртг
1Jari ReukerTPE2406
2Federico ZutionniTPE2141
3Travis Chen TPE1500
4劉士俠TPE1500
5王博成TPE1500
6侯天翔TPE1408
7莊孟寰TPE1383
8陳彥瑋TPE1339
9林敬軒TPE1336
10Noa shmueliTPE1321
11黃璿宸TPE1320
12Matthew ChuangTPE1259
13林長青TPE1242