Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

The City School Illuminare II Chess Championship

последно ажурирање25.02.2019 09:57:38, Creator/Last Upload: pakistan chess federation

Стартна ранг листа

Бр.ИмеФидеИДФЕД.РтгКлуб/Град
1Das GhutamPAK0GJC
2Imam MaazPAK0GCA
3Raza MeesamPAK0
4Aneeq MuhammadPAK0GCA
5Yazdani Muhammad AnasPAK0GJC
6Bin Asif Syed MuhammadPAK0Reads College