Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

BVS Parsi Inter House Junior Chess Championship 2019

последно ажурирање13.02.2019 09:18:26, Creator/Last Upload: pakistan chess federation

Пласман со партии

Рк.Екипа1234 ТБ1  ТБ2  ТБ3 
1REZA SHAH HOUSE * 0,0038,5
2SOPARIVALA HOUSE * 250,0036,5
3LANCELOT HOUSE6 * 30,0034,5
QUAID-I-AZAM HOUSE35 * 0,0034,5

Белешка:
Tie Break1: Direct Encounter (The results of the players in the same point group)
Tie Break2: The greater number of victories (variable)
Tie Break3: Buchholz Tie-Breaks (variabel with parameter)