Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

BVS Parsi Inter House Senior Chess Championship 2019

последно ажурирање13.02.2019 09:18:39, Creator/Last Upload: pakistan chess federation

Пласман со партии

Рк.Екипа1234 ТБ1  ТБ2  ТБ3 
1QUAID-I-AZAM HOUSE * 3330,0039,0
2LANCELOT HOUSE5 * 30,0037,5
3SOPARIVALA HOUSE55 * 30,0035,0
4REZA SHAH HOUSE55 * 0,0032,5

Белешка:
Tie Break1: Direct Encounter (The results of the players in the same point group)
Tie Break2: The greater number of victories (variable)
Tie Break3: Buchholz Tie-Breaks (variabel with parameter)