Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

Panamerican Veteran & Senior Championship 2018

последно ажурирање13.12.2018 17:44:37, Creator: federacion de ajedrez de puerto rico,Last Upload: aneseso

Стартна ранг листа

Бр.ИмеФидеИДФЕД.Ртг
1IMRoselli Mailhe Bernardo3000028URU2430
2IMPelikian Jefferson2100860BRA2359
3FMMussanti Diego104680ARG2352
4IMPiasetski Leon2600072CAN2242
5Fields Paul2006693USA2242
6IMRodriguez Rivera Pedro3500292CUB2223
7CMSosa Nestor6600220PAN2078
8CMSchoonmaker Nicholas2022680USA2047
9FMMolina Jorge3300161BOL1968
10Pitre Hanniegn2606801USA1919
11Cohen Lawrence2026228USA1821
12Brown Clark2053195USA1723
13O`Neill Julie Anne2021447USA1692
14Thau Peter2030489USA1607