Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

2018 Asian Dragons International Tournament-Open

последно ажурирање25.08.2018 12:12:26, Creator/Last Upload: chinese taipei chess association

Стартна ранг листа

Бр. ИмеФидеИДФЕД.Ртг
1
Liu Yeh Yang16300416TPE1975
2
Lin Zhaochen8616990CHN1930
3
Hsu Hsuan- Ming16300823TPE1926
4
Ieong Seak Hin15400344MAC1921
5
Ahn Sungmin13201034KOR1876
6
Wong Kai Meng15400263MAC1757
7
Abe Yuta7001983JPN1726
8
Yang Sung- Jui16301048TPE1725
9
Gao Hanxue8608873CHN1680
10
Akhramsyah Aqil Ainuddin Naufal5714958MAS1677
11
Tang Tsz Sang6002340HKG1659
12
Wu David Tai-Wei16301765TPE1633
13
Chang Shih-Hsiung16300572TPE1620
14
Lee Tung-Jung16300580TPE1554
15
Lau Joe Yiu-Cho6001742HKG1545
16
Shih Ching-An16300653TPE1534
17
Liu Po-Kan16301439TPE1507
18
Cho Hung-Ling16300840TPE1496
19
Chen Chi16301633TPE1458
20
Shimaoka Yoshito7003099JPN0