Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

Club E - Pakistan Open Chess Championship - Under 16

последно ажурирање29.06.2018 10:30:54, Creator/Last Upload: pakistan chess federation

Стартна ранг листа

Бр.ИмеФидеИДФЕД.Ртг
1Ali MalihaPAK0
2Asghar KainatPAK0
3Aslam MehwishPAK0
4Baksh Iqra RasoolPAK0
5Faisal Amima MuhammadPAK0
6Hassan MuhammadPAK0
7Ismail BismaPAK0
8Ismail BushraPAK0
9Khan TehreemPAK0
10Khan YousufPAK0
11Mansoor RohinaPAK0
12Shahid Ayesha MuhammadPAK0
13Shakir AhmedPAK0
14Wasim AbihaPAK0