Добредојдовте во турнирската база на податоци на chess-results.com

Chess-Results.com е моќен и посветен сервер само за chess-results.

Архивата на турнири на chess-results.com содржи повеќе од 150.000 турнири од целиот свет, од клупски турнири од Европски шампионати и шаховски Олимпијади. Ова е овозможено од програмот на Swiss-Manager, од административните програми за шаховски натпреварувања, кои соработуваат многу тесно со chess-results.com.

Барај турнир

Овде можете да побарате турнир и да ги прикажете/печатите/извезете во Excel конечните резултати, парувањата во колата, табели со партии и др.

Барај играч

Овде можете да ги пронајдите сите турнири каде играчот играл и да ги прикажете/печатите/извезете во Excel сите детали за играчот и турнирите.

Барај партија

Овде можете да ги пребарате партиите и да ги погледате online или да ги презевмете во PGN формат.

Контакт

За прашања, предлози и критики Ве молиме да ми пратите (Heinz Herzog) E-mail на :
contact@chess-results.com (Please in English or German)

Избор на турнир

Сортирај спрема

Бр.ТурнирФЕД.знамепоследно ажурирање
1Campeonato Nacional U10 Absoluto - 2021 CRC
1 Минути
21 ER TORNEO BLITZ FIDE AMABA 2021 NCA
2 Минути
3Egyptian League 2020-2021 ( Women ) EGY
3 Минути
4Egyptian League 2020-2021 Group (A) EGY
3 Минути
5IRT Invitacional Liga Risaraldense de Ajedrez 2021 Elo 2000 a 2300 A COL
4 Минути
6IRT Invitacional Liga Risaraldense de Ajedrez 2021 Sub2000 C COL
5 Минути
7Weekend Sahist Bucurestean 34 (05-07 februarie 2021) ROU
8 Минути
8Субботний рапид на Газетном 23-01-2021 RUS
9 Минути
98th ‘ONLINE FRIENDSHIP CHESS TEAM TOURNAMENT’ GRE
10 Минути
10ZVEZDIN BLIC BERGER - 23.01.21. u 17 h SRB
10 Минути
11Campeonato Nacional U18 Absoluto - 2021 CRC
10 Минути
12Hazim Mohammed Mottar international championship 2021-Rapid - Najif IRQ
11 Минути
13RADNICKICHESS - 2021. GM Round Robin Belgrade (10 - 18 Februar) SRB
12 Минути
143ο ΚΛΕΙΣΤΟ ΟΜΑΔΙΚΟ ΝΕΑΝΙΚΟ ΔΙΑΔΙΚΤΥΑΚΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΗΣ ΦΙΛΙΑΣ GRE
12 Минути
151. BUNDESLIGA 2020/2021 AUT
14 Минути
16The Ovation blitz championship CAN
15 Минути
17GIẢI CỜ VUA HKPĐ TỈNH THÁI NGUYÊN LẦN THỨ XVII NĂM HỌC 2020-2021 NỘI DUNG: CỜ TIÊU CHUẨN NAM 9 ( Lớp 1 đến 3) VIE
15 Минути
18Campeonato Nacional U14 Absoluto - 2021 CRC
17 Минути
19Полуфинал первенства МО г.Краснодар (2014-2015) RUS
20 Минути
20Полуфинал первенства МО г.Краснодар (2012-2013) RUS
21 Минути
21Полуфинал первенства МО г. Краснодар (2010-2011) RUS
21 Минути
22Полуфинал первенства МО г. Краснодар (2008-2009) RUS
21 Минути
231 Этап Кубка по быстрым шахматам (2010-2011) RUS
22 Минути
24GIẢI CỜ VUA HKPĐ TỈNH THÁI NGUYÊN LẦN THỨ XVII NĂM HỌC 2020-2021 NỘI DUNG: CỜ NHANH NAM 9 ( Lớp 1 đến 3) VIE
22 Минути
25Íslandsmót grunnskólasveita 2021 - stúlknaflokkur (1.-2. bekkur) ISL
22 Минути
26Этапы кубка КЧР среди детей по шахматам 2021 г. Отборочный блиц турнир 1 этапа. RUS
23 Минути
27Полуфинал первенства МО г. Краснодар (2006-2007) RUS
25 Минути
28serijal rekreativnih rurnira Pižon - Školarac Turnir br 5, subota 23.01.2021 TPC Kalča prvi sprat 17:00 upisnina 250 din SRB
25 Минути
29Campeonato Estadual Rápido 2020 - FEXEG BRA
25 Минути
30Campeonato Estadual Blitz 2020 - FEXEG BRA
25 Минути
311. Frauen Bundesliga 2020/21 AUT
26 Минути
32Campeonato Nacional U10 Femenino - 2021 CRC
26 Минути
33JAQUE MATE - Lichess - Sabatino I (2021) ARG
30 Минути
34GIẢI CỜ VUA HKPĐ TỈNH THÁI NGUYÊN LẦN THỨ XVII NĂM HỌC 2020-2021 NỘI DUNG: CỜ TIÊU CHUẨN NAM 18 ( Lớp 11&12) VIE
37 Минути
35GIẢI CỜ VUA HKPĐ TỈNH THÁI NGUYÊN LẦN THỨ XVII NĂM HỌC 2020-2021 NỘI DUNG: CỜ TIÊU CHUẨN NAM 16 ( Lớp 10) VIE
37 Минути
36GIẢI CỜ VUA HKPĐ TỈNH THÁI NGUYÊN LẦN THỨ XVII NĂM HỌC 2020-2021 NỘI DUNG: CỜ TIÊU CHUẨN NAM 14-15 ( Lớp 8 đến 9) VIE
37 Минути
37GIẢI CỜ VUA HKPĐ TỈNH THÁI NGUYÊN LẦN THỨ XVII NĂM HỌC 2020-2021 NỘI DUNG: CỜ TIÊU CHUẨN NAM 12-13 ( Lớp 6 đến 7) VIE
37 Минути
38GIẢI CỜ VUA HKPĐ TỈNH THÁI NGUYÊN LẦN THỨ XVII NĂM HỌC 2020-2021 NỘI DUNG: CỜ TIÊU CHUẨN NAM 10-11 ( Lớp 4 đến 5) VIE
37 Минути
39GIẢI CỜ VUA HKPĐ TỈNH THÁI NGUYÊN LẦN THỨ XVII NĂM HỌC 2020-2021 NỘI DUNG: CỜ TIÊU CHUẨN NỮ 18 ( Lớp 11&12) VIE
37 Минути
40GIẢI CỜ VUA HKPĐ TỈNH THÁI NGUYÊN LẦN THỨ XVII NĂM HỌC 2020-2021 NỘI DUNG: CỜ TIÊU CHUẨN NỮ 16 ( Lớp 10) VIE
38 Минути
41GIẢI CỜ VUA HKPĐ TỈNH THÁI NGUYÊN LẦN THỨ XVII NĂM HỌC 2020-2021 NỘI DUNG: CỜ TIÊU CHUẨN NỮ 14-15 ( Lớp 8 đến 9) VIE
38 Минути
42GIẢI CỜ VUA HKPĐ TỈNH THÁI NGUYÊN LẦN THỨ XVII NĂM HỌC 2020-2021 NỘI DUNG: CỜ TIÊU CHUẨN NỮ 12-13 ( Lớp 6 đến 7) VIE
38 Минути
43GIẢI CỜ VUA HKPĐ TỈNH THÁI NGUYÊN LẦN THỨ XVII NĂM HỌC 2020-2021 NỘI DUNG: CỜ TIÊU CHUẨN NỮ 10-11 ( Lớp 4 đến 5) VIE
38 Минути
44GIẢI CỜ VUA HKPĐ TỈNH THÁI NGUYÊN LẦN THỨ XVII NĂM HỌC 2020-2021 NỘI DUNG: CỜ TIÊU CHUẨN NỮ 9 ( Lớp 1 đến 3) VIE
38 Минути
45Iran Girls U16 Championships دختران زیر16سال IRI
38 Минути
46Club élite Barbacane samedi hiver CAN
44 Минути
47Iran Girls U08 Championships دختران زیر8سال IRI
45 Минути
48GP OŠK Paraćin u brzopoteznom šahu za 2020.god. FINALNI TURNIR SRB
46 Минути
49TURNAMEN CATUR ALBERT 2 INA
51 Минути
50Teplice Cup 2021 - Turnaj se zápočtem na FIDE a LOK ČR CZE
52 Минути
Сервер на Chess-Tournament-Results © 2006-2021 Heinz Herzog, CMS-Version 25.08.2020 09:21
PixFuture exclusive partner, masthead